_____________________________________ Krycie dachów blachodachówką _____________________________________

Krycie blachodachówką stało się bardzo popularne już kilkanaście lat temu. Sama blacha profilowana ( blachodachówka, panele, blacha trapezowa ) jest cenionym materiałem do wykończenia połaci dachowych. Przez swoje niewatpliwe zalety jakimi są: prawie dziesięciokrotnie mniejsza waga niż dachówek ceramicznych lub betonowych, duży wybór przetłoczeń, duzy wybór kolorów oraz powłok z posypki lub organicznych, jest chętnie proponowana przez projektantów budynków. Inwestorzy wybierają ten rodzaj pokrycia dachowego równiez ze względu na optymalnie niską cenę a dekarze ze względu na łatwość wykonania dachu przedkładaja ten rodzaj pokrycia nad inne.

Blacha profilowana ma budowę warstwową, której podstawę stanowi rdzeń stalowy o grubości 0,5 mm pokryty z obu stron warstwami cynku o grubości 20 mikrometrów. Sztywność arkuszy lub paneli blachy nadawana jest dodatkowo przez przetłoczenie. Dostępne sa zatem blachodachówki do usług dekarskich o kształtach przypominających tradycyjne dachówki esówki, holenderki, i wiele innych.

Pokrywanie dachu blachodachówką choć wydaje się proste, wymaga jednak sporej wiedzy dekarskiej, która pozwala ograniczyć straty blach przy przycinaniu oraz ustrzec się usterek mających długoletnie konsekwencje. Pierwszym etapem jest, jak to zazwyczaj w wykonaniu dachu, przygotowanie rusztu, więźby dachowej i całej konstrukcji nośnej, szkieletu dachu. Od tego "kregosłupa" dachowego zależy czy dach z blachodachówki będzie trwały, odporny na działanie wiatru, deszczu i śniegu oraz czy będzie ładnie się prezentował.

Arkusze blachy są odpowiednio do rusztu więźby dachowej przycinane i łączone przy czym zwykle jeśli montowane są blachy w akuszach montaż rozpoczyna się od dołu, czyli od okapu. Pokrycie jest mocowane do kontrłat przez dolne wytłoczenia za pomocą specjalnych wkretów dekarskich lub gwoździ dekarskich. Takie połączenie jest później zabezpieczane przez dekarza od góry warstwą izolacyjną lub wkręt posiada swoją uszczelkę zabezpieczającą również sam łącznik przez korozją. Nasi dekarze wykonują tego typu usługi dekarskie zwykle na domach jednorodzinnych ale także na większych budynkach, szkołach, budynkach komunalnych. W naszej pracy wykorzystujemy duże doświadczenie w zakresie pokrywania dachów blachodachówką ale także blachą miedzianą, blachą tytan-cynk, blachą płaską. Każdy z tych rodzajów blachy wymaga zastosowania innych technik montażu oraz indywidualnego podejścia do transportu i składowania ( aby ustrzec cię uszkodzeń przed montażem ) jak i wiedzy oraz narzedzi dostosowowanych do obróbki, cięcia , mocowania i izolacji blach na dachu.

Dobrze wykonane dachy z blachodachówki pieknie się prezentują cięsząc oko właścicieli oraz także i nasze - dekarzy, którzy je wykonali. Prawidłowe wykonanie pokrycia gwarantuje również wieloletnią trwałość bez obawy, że potrzebna będzie naprawa dachu lub remont dachu.

Nasza firma - RB Z.ROSIEK, wykonuje wszelkiego rodzaju dachy z blachodachówki remonty z blachy stalowej ocynkowanej i naprawy.
______________________________________________________________________  USŁUGI DEKARSKIE  ______________________________________________________________________

Nasza firma od 12 lat wykonuje usługi dekarskie specjalizuje się w sprawdzaniu i wykrywaniu nieszczelności dachów płaskich oraz skośnych także tarasów. Wykonujemy kompleksowo dachy płaskie, dachy zielone, dachy odwrócone, dachy balastowe, oraz izolacje tarasów i balkonów w tym też wszelkie remonty dachów.

Wykonujemy remonty wszelkiego typu pokryć dachowych w tym zabytkowych i wymagane w związku z tym prace dekarskie. W ramach zleconych prac wykonujemy remonty różnego typu pokryć dachowych w tym wykonanych z blachy, żelbetu i konstrukcji drewnianych.

Podejmiemy się krycia i remontu każdego rodzaju dachu:

  • krycie i remonty dachów z blacho-dachówki
  • remont dachu z blachy miedzianej
  • krycie i remont dachu pokrytego papą
  • naprawy obróbek dekarskich


Krycie i remonty dachów - RB Z.ROSIEK
Al.Rzeczypospolitej 2 lok 51 , 02-972 Warszawa
tel. +48 22 354 67 74 , tel. +48 604 260 209