_____________________________________ Zabezpieczenie dachów membraną EPDM _____________________________________

Hydroizolacja dachów, ich zabezpieczenie przeciwwodne jest realizowane głównie przez pokrycie dachu membraną EPDM. Dawniej tego typu zabezpieczenie wykonywano tradycyjnie papą położoną na smolisty lepik ( lepikowanie dachów ). Jako bardziej zaawansowana technologicznie , warstwa folii EPDM.

Sam materiał, uzyskana w sposób syntetyczny "guma" produkowana jest w arkuszach ( płachtach folii EPDM ) i dostępna na terenie Warszawy praktycznie w każdej hurtowni budowlanej zaopatrujacej dekarzy.

Zalety pokryć hydroizolacji EPDM są wielorakie. Pierwsza to łatwy montaż, polegający na rozłożeniu folii na płaszczyznach podkładowych, deskowaniu ( na dachach skośnych ), na płytach stropowych, z ustalonymi zakładkami 100mm do 200 mm zakładki miedzy arkuszami, pasami folii. Zakładki łączone są punktowo lub na załej powierzchni tworząc szczelną warstwę izolacji.

Druga zaletą tego typu zabezpieczeń jest łatwość uszczelnienia uszkodzeń w razie koniecznej naprawy dachów. Na uszkodzony fragment foli nakłada się łatę z dużym marginesem zakładki.

Trzecia zaletą tego materiału dekarsko-izolacyjnego jest jego trwałość na czynniki atmosferyczne w bardzo długich okresach czasu. Dość powiedzieć, że folie typu EPDM ( Etylo-Propylenewe-Dienowe-Monomery ) stosowane od 40-50 lat mają opinię niezniszczalnych. Zarówno wysokie temperatury ( do 110 stopni Celsjusza ) jak i promieniowanie UV oraz środowisko wodne nie są w stanie uszkodzić w sposób pasywny pokrycia folią.

RB Z.Rosiek - firma dekarska - układamy folie EPDM na dachach: Warszawa, Warszawa-Wesoła, Warszawa-Śródmieście, Wilanów, Ursynów, Ochota, Zielonka.

Na dużych dachach wykonuje się montaż, krycie folią przez zgrzewanie całości zakładek. Jednak na mniejszych dachach taka przemysłowa metoda nie jest efektywna. Na małym dachu jest zbyt wiele drobnych elementów, mniejszych połączeń folii, które trzeba wykroić i połączyć dokładnie.

Krycie folią dachu płaskiego metodą tzw.balastową polega na obciążeniu, przyciśnięciu folii na całej powierzchni balastem, którym jest wylewka betonowa o grubości do 20mm lub żwir o grubości do 40 mm. Ten sposób krycia folią jest mozliwy na dachach płaskich lub o małym nachyleniu do 15 stopni.

Membrany EPDM mocuje sie też metodą pełnego klejenia - tą można pokryć deskowanie dachu. Folia jest przyklejona do podłoża na całej powierzchni przy czym podkład musi być z desek przestruganych na strugarce lub grubościówce, tak by powierzchnia desek pokrywana klejem była gładka.

Mocowanie mechaniczne, stosowane np. na dachach zielonych, polega na rozłozeniu arkuszy folii z przesunieciem tworzącym zakładki 100mm, sklejeniem folii na zakładkach i następnie obciążenie warstwą żwiru i humusu.

Ogólne zalecenia dla wykonania pokryć z folii EPDM:
Folia po rozłożeniu a przed wykonaniem połączeń powinna się "układać do podłoża" przez około 30-40 minut
Folia nie może mieć fałdów i załamań - te należy w trakcie krycia wstepnego wygładzić.
Membrana EPDM nie może być zabrudzona - nieczystości należy dokładnie usunąć gąbkami lub szmatkami.
Połączenia zakładek w momencie sklejania należy dociskać wałkiem silikonowym w kierunkach naprzeniennych, wpierw poprzecznie a następnie równolegle do linii zakładu folii.

Nasza firma dekarska posiada doświadczenie jako generalny wykonawca hydroizolacji dachów folią EPDM.

warszawa krycie folią
na płaskim dachu galerii
na hydrolizolacja folią EPDM dachu galerii______________________________________________________________________  Szczelne Dachy  ______________________________________________________________________

Nasza firma od 12 lat wykonuje usługi dekarskie specjalizuje się w sprawdzaniu i wykrywaniu nieszczelności dachów płaskich oraz skośnych także tarasów. Wykonujemy kompleksowo dachy płaskie, tarasy w Warszawie, dachy odwrócone, dachy balastowe, oraz izolacje tarasów i uszczelnianie dachów.

Wykonujemy remonty wszelkiego typu pokryć dachowych w tym zabytkowych i wymagane w związku z tym prace dekarskie. W ramach naprawy dachów realizujemy usuwanie eternitu z dachów jako przygotowanie do rewitalizacji.

Podejmiemy się izolacji folią każdego rodzaju dachu:

  • krycie i remonty dachów z blacho-dachówki
  • remont dachu z blachy miedzianej
  • krycie i remonty dachu pokrytego papą
  • naprawy obróbek dekarskich


Krycie membranami hydroEPDM - RB Z.ROSIEK
ul. Pogodna 22 , 05-077 Warszawa
tel. +48 22 354 67 74 , tel. +48 604 260 209