____________________________________________________________ Krycie dachów miedzią ____________________________________________________________

Pokrycia dachowe wykonane z blachy miedzianej.

Blacha miedziana na dachu budynku może zachować swoje funkcje ochronne nawe t do 300 lat. Pokrycie dachu takim rodzajem materiału jest wyjątkowo nobliwe i dekoracyjne ale przede wszystkim znacznie wydłuża czas użytkowania budynku oraz rozszerza okresy pomiędzy remontami budynku i dachu w szczególności.

Dachy z blachy miedzianej spotykane są bardzo często na obiektach zabytkowych oraz na obiektach sakralnych. Zatem tradycja budowy dachu z blach miedzianych jest bardzo długa i widać że sprawdzona przez długie lata a nawet wieki użytkownia budowli.

Dzisiaj takie dachy buduje się na nowych obiektach, instytucjach publicznych ale także pomimo dużej ceny na domach prywatnych, gdzie inwestorzy biorą pod uwagę długi czas amortyzacji poniesionych wydatków na dach , który w perspektywie kilkudziesięciu lat jest tańszy niż tradycyjny. Nie wymaga bowiem remontów kapitalnych, które w istociedla dachu sa jego wymianą.

Wykonawcy dachów miedzianych muszą być profesjonalnie przygotowani do takiej realizacji oraz posiadać stosowne doświadczenie. Dach wykonany źle, jak w każdym takim przypadku, nie będzie tak trwały jak być powinien co patrząc na koszt wykonanie dachu miedzianego w porównaniu z dachem z blachodachówki lub dachówki będzie o wiele droższe.

Ponieważ miedź jako materiał o dużej rozszerzalności cieplnej mocno zmienia swoje rozmiary pod wpływem zmiany temperatury, wszystkie łączenia i mocowania arkuszy blaszanych bezwzględnie muszą być wykonane profesjonalnie. Łączenia na rąbek stojący i na rąbek leżący powinny być zastosowane w odpowiednich dla siebie miejscach. Obchodzenie się z tak delikatną blachą 0,5 mm - 1 mm to również koniecznośc przeszkolenia i nadzorownia dekarzy, choćby podczas przechodzenia po dachu, które w tym przypadku powinno odbywać się po łatach dekarskich.

Podstawowym elementem dobrze zrobionego dachu z tego rodzaju blach jest pełne deskowanie, które wykonuje się prawie na styk, jednak z pozostawieniem szczelin dylatacyjnych dla odprowadzania wilgoci, gromadzącej się pod blachą. Pasy arkuszy blach nie mogą być mocowane bezpośrednio do deskowania. Potrzebny jest tutaj jeszcze podkład. Często błędnie mocuje się blachę na podkład z papy co jest poważnym błedęm w technice wykonania takiego rodzaju dachu. Blachę należy mocować na podkład np z filcu technicznego, który zapewnia odprowadzenie wilgoci oraz wytłumia poddasze od dźwięków np. kapiącego daszczu.

Nasza firma - RB Zbigniew Rosiek, wykonuje wszelkiego rodzaju dachy z blachy miedzianej remonty z blachy miedzianej naprawy z blachy miedzianej obróbki dekarskie miedziane kominy i rynny z miedzi.
______________________________________________________________________  USŁUGI DEKARSKIE  ______________________________________________________________________

Nasza firma od 12 lat specjalizuje się w sprawdzaniu i wykrywaniu nieszczelności dachów płaskich oraz skośnych także tarasów. Wykonujemy kompleksowo dachy płaskie, dachy zielone, dachy odwrócone, dachy balastowe, oraz izolacje tarasów i balkonów w tym też wszelkie remonty dachów.

Wykonujemy remonty wszelkiego typu pokryć dachowych w tym zabytkowych i wymagane w związku z tym prace dekarskie. W ramach zleconych prac wykonujemy remonty różnego typu pokryć dachowych w tym wykonanych z blachy, żelbetu i konstrukcji drewnianych.

Podejmiemy się krycia i remontu każdego rodzaju dachu:

  • krycie i remonty dachów z dachówki ceramicznej
  • remont dachu z blachy miedzianej
  • krycie i remont dachu pokrytego papą
  • naprawy obróbek dekarskich


Krycie i remonty dachów - RB Zbigniew Rosiek
Al.Rzeczypospolitej 2 lok 51 , 02-972 Warszawa
tel. +48 22 354 67 74 , tel. +48 604 260 209