____________________________________________________________ Krycie dachówką ____________________________________________________________Cennik na wybrane usługi dekarskie (Warszawa, mazowieckie) pobierz w PDF:

Oferujemy krycie dachów wszystkimi rodzajami dachówek zakładkowymi oraz karpiówką w różnych technologiach w łuskę w koronkę w zależności od producenta. Zrealizowaliśmy również dużą ilość tego rodzaju Pokryć dachowych możemy podzielić się jako wykonawca w przypadku dachówek że najważniejsze jest wykonanie obróbek blacharskich tak aby woda swobodnie przepływała w korytach oraz tzw. Ślepych rynnach które montowane są pod dachówką ważny jest również rozstaw łat aby dachówki idealnie były dopasowane.

Przez odpowiednie uformowanie i wypalenie gliny oraz dodatkwych związków powstają tradycyjne dachówki ceramiczne. Wśród wielu rodzajów i kształtów dachówek łatwo zagubić się i trudno podjąć decyzję o wyborze dachówek na dach. Oczywiste jest, że generalnie rodzaj pokrycia dachowego jest wyznaczony przez projekt architektoniczny. Jednak na etapie projektowania domu i dachu można wskazać jaki typ pokrycia najbardziej nam odpowiada oraz uwzględnić cechy tych materiałów budowlanych ze względu na trwałość i łatwość czyszczenia oraz koszty ewentualnych napraw i uzupełnień.

Najbardziej znana i powszechnie stosowana jest dachówka ceramiczna, naturalna w kolorze czerwonym, kolorze powstającym pod wpływem zawartości związków żelaza w wypalanej glinie lub naturalna barwiona. Wersją takiej dachówki jest dachówka angobowana, pokrywana przed wypaleniem glinką z dodatkiem tlenków, uzyskuje w te sposób zwiększoną trwałość oraz ciekawą kolorystykę. Kolory dachówek angobowanych to odcienie brązu, kasztan oraz antracyt.

Droższą wersją dachówki ceramicznej jest dachówka glazurowana. Rozdrobnione i stopione szkliwo jest nanoszone w procesie jej wytwarzania na powierzchnię dachówek już po ich wypaleniu a następnie dachówki są ponownie poddane obróbce termicznej. Glazura na dachówkach wygładza powierzchnię, zamyka pory i nierówności. Dzieki temu dachówki takie są bardzo trwałe i łatwe w konserwacji.

Osobny podział dachówek ceramicznych ale i również betonowych można dokonać ze względu na kształt dachówek oraz co ważniejsze ze względu na sposoby mocowania do konstrukcji nośnej dachu. I tak można wyróżnić: dachówki karpiówki, dachówki rzymskie, dachówki marsylskie ( marsylki ), dachówki mnich-mniszka. Te przeróżne kształty i kolory dachówek otwierają drogę wyobraźni architekta i usatysfakcjonują, każdy, nawet bardzo wyszukany gust oraz marzenie o pięknym dachu. Szczególnie piękne dachy możemy podziwiać w budownictwie na południu Europy, we Włoszech lub Francji. Piękne dachy wykonane z dachówki rzymskiej o niesamowitych kolorach wspaniale komponują się z urokliwymi wzgórzami Toskanii lub krajobrazem prowansalskim.


Dobór dachówek na dach to oczywiście nie tylko kwestia estetyki i harmonizowania bryły budynku do otoczenia ale także w dłuższej perspektywie kwestia kosztów ewentualnych napraw, uzupełnień i remontów dachu. Przy czym należy zauważyć że np. przy wspomnianym remoncie zadaszenia możliwa jest wymiana rodzaju dachówki na zupełnie inną co wiąże się również zwykle ze zmianą podłoża do mocowania dachówki.

Często wybór dachówki jest podyktowany ceną. Krycie dachu to ostatni etap budowy w stanie surowym , zwykle budżet inwestora jest już i tak naciągnięty. Jednak pomimo tego warto zabezpieczyć wcześniej środki na glazurowaną dachówke ceramiczną z uwagą na dopasowanie rodzaju dachówki do naszych oczekiwań estetycznych. Wszak dach będziemy oglądać na domu przez kilkadziesiąt lat. Warto by budził w nas wysoko pozytywne emocje.

 

 Naprawa dachu - RB Zbigniew Rosiek tel. +48 604 260 209 Warszawa

__________________________________________  DEKARZE NAPRAWY DACHÓW  __________________________________________
dekarze

Jako doświadczeni wykonawcy dachów dekarze Warszawa wykonamy każdą naprawę z najwyższą starannością i dokładnością. Czas realizacji napraw jest uzależniony od stopnia skomplikowania i typu dachu

Niekiedy nie wystarczy zwykła naprawa poszycia lub izolacji. Jeśli uszkodzenia dachu są rozległe i nie były naprawiane przez długi czas przeprowadzamy prace remontowe, rewitalizację dachu.

Podejmiemy się krycia i remontu każdego rodzaju dachu:

  • krycie i remonty dachów z dachówki ceramicznej
  • remont dachu z blachy miedzianej
  • krycie i remont dachu pokrytego papą
  • naprawy obróbek dekarskich


Krycie i remonty dachów - RB Zbigniew Rosiek
Al.Rzeczypospolitej 2 lok 51 , 02-972 Warszawa
tel. +48 22 354 67 74 , tel. +48 604 260 209