Uszkodzenia dachów wymagające naprawy, objawiają się zazwyczaj po gwałtownych zdarzeniach atmosferycznych, masowych opadach deszczu, długotrwałych opadach śniegu ( zalegający na dachu śnieg i lód ), gwałtownych wichurach czy tez trąbach powietrznych.

Jeśli macie Państwo sytuacje awaryjną, nagły ubytek poszycia dachowego, zerwane okapy lub rynny, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zespół naprawczy dekarzy usunie problem w krótkim czasie. Prowadzimy pogotowie dekarskie w którym ekspresowa naprawa jest realizowane w 24h.

Oprócz sytuacji nagłych, w celu uniknięcia rozszczelnienia dachu, przeprowadzamy okresowe przeglady serwisowe dachów. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza na dachach płaskich, dachach odwróconych, pokrytych papą termozgrzewalną lub gontem. Szczególnie ten typ pokrycia dachowego jest narażony na degenerację materiałów ze względu na długotrwałe narażenie na warunki atmosferyczne. Wykruszona a do tego źle położona papa może łatwo popękać w wielu miejscach dając mozliwość przeciekania wody przez strop lub poszycie podkładowe.

Oczywiście naprawy i małe rewitalizacje, w zupełności dają rękojmię szczelności i trwałości poszycia jedynie w sytuacji relatywnie małych uszkodzeń. Duże połacie zdegenerowanego poszycia, blachodachówka wyrwana np. w 50% czy też połamane belki więźby są przesłanką do wykonania remontu a nie naprawy.

Zobacz też:
Co wybrać? Naprawa czy remont, przykładowe koszty.
Specyfikacja techniczna - plan naprawyNaprawa poszycia dachu

Niekiedy naprawa poszycia dachu przekształca się w mały remont. Przykładowo podczas usuwania eternitu z dachów dokonuje się całkowitej wymiany poszycia na nowe oraz rewitalizacji konstrukcji nośnej.

Korzyści z naprawy.
Podstawowym efektem prac naprawczych jest zażegnanie nagłego przecieku na dachu, usunięcie braku izolacji termicznej, zabezpieczenie, wzmocnienie konstrukcji więźby, usunięcie zerwanych ale zagrażających spadnieciem dachówek lub arkuszy blachodachówek, zamocowanie na powrót zwisających niebezpiecznie rynien. Kolejna korzyść to niewatpliwie przegląd dachu jaki przy okazji wykonają nasi dekarze. Nie codziennie bowiem wychodzimy na dach by przekonać się o jego stanie technicznym. Pozytywnym skutkiem naprawy może byc również zastosowanie nowocześniejszych, lepszych i trwalszych materiałów dekarski.

Dobrze wykonany remont dachu

To gwarancja utrzymania budynku przez kolejnych kilkadziesiąt lat.

Remont dachu

Wymiana więźby i poszycia

Dekarze Warszawa

Krycie dachów papą termozgrzewalną

Usługi dekarskie

Naprawa dachów płaskich, krycie, remont, dachy odwrócone

Usługi dekarskie Warszawa

Nasza firma od 12 lat specjalizuje się w sprawdzaniu i wykrywaniu nieszczelności dachów płaskich oraz skośnych także tarasów. Wykonujemy kompleksowo dachy płaskie, dachy zielone, dachy odwrócone, dachy balastowe, oraz izolacje tarasów i balkonów w tym też wszelkie remonty dachów.

Wykonujemy remonty wszelkiego typu pokryć dachowych w tym zabytkowych i wymagane w związku z tym prace dekarskie. W ramach zleconych prac wykonujemy remonty różnego typu pokryć dachowych w tym wykonanych z blachy, żelbetu i konstrukcji drewnianych.

Podejmiemy się krycia i remontu każdego rodzaju dachu:

krycie i remonty dachów z dachówki ceramicznej
remont dachu z blachy miedzianej
krycie i remont dachu pokrytego papą
naprawy obróbek dekarskich