Jeśli standardowe sposoby na naturalne pozbycie się śniegu, takie jak duży spadek powierzchi dachu lub rozbijacze śniegu albo podgrzewane, antyoblodzeniowe okapy i rynny nie radzą sobie z intensywnymi opadami białego puchu wówczas konieczne jest usunięcie zalegającej substancji przy pomocy doświadczonych ekip odśnieżających IZOPRO.

Po pierwsze warto zdać sobie sprawę, że ów biały puch, który tak podoba się nam zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia, czy podczas narciarskich eskapad, nie ma wagi puchu lecz ze względu na to, że jest to sublimowana postać wody, ciężar śniegu jest niewiarygodnie duży w porównaniu do tego jak jest postrzegany. Waga jednego m3 śniegu wynosi od 200kg do 700kg w zależności od stopnia nasycenia wodą. W ekstremalnej postaci - lodu, waga 1 m3 lodu to 900kg

Jeśli teraz wyobrazimy sobie dach z zalegającym śniegiem i lodem po intensywnych zimowych opadach, dach np. na galerii handlowej lub wystawienniczej to naturalne jest stałe i systematyczne postepowanie kontrolno-wykonawcze usuwania tego ogromnego obciążenia z dachów.

Zagrożenia zimowe dla dachów są dobrze znane. Zapobieganie uszkodzeniom poszycia dachów ( zwłaszcza dachów płaskich, dachów hal widowiskowych, hal targowych, dachów hal stalowych ) polega na systematycznym i kosekwentnym usuwaniu nadmiaru śniegu z powierzchni dachów. Zaniedbanie tej prostej czynności sprowadza ogromne zgrożenie zarówno dla konstrukcji dachu jak i trwałości jego pokrycia. Nieumiejętne pozbywanie się białej warstwy puchu może spowodować uszkodzenia pokryć dachowych ( dziury i pęknięcia papy, wierzchniej warstwy pokrycia, uszkodzenia blachodachówki i w następstwie spowodować przeciekanie dachu ).

Zapewniamy szybkie odśnieżanie i wywóz usuniętych zwałów śnieżnych.

Uwaga! Po krótkotrwałym ociepleniu z deszczem, ostrzeżenie przed ponownymi opadami. Prognoza mówi że w Warszawie może spaść od godz. 4.00 do godz. 16.00 śnieg o gęstości opadu 0,8kg/1m2/1h . Waga śniegu na dachach może wzrosnąć w czwrtek gwałtownie, o 8kg na 1m2

Jeśli doda się do powyższych prognoz możliwość zamarzającego deszczu wówczas obciążenie może dochodzić do 15kg/1m2

Zlecenia usług i cennik odśnieżania: odśnieżanie dachów Warszawa-Bielany, Warszawa-Wilanów, Warszawa-Legionowo

Sugerujemy dokonanie wstępnego oczyszczenia dachu ze śniegu do piątku 19.02.2021r . Przykładowo na dachu o powierzchni 200m2 po uwzględnieniu opadów od początku stycznia może to już być 3 tony śniegu!

odśnieżanie mechaniczne dachów płaskich

śnieg na dachu supermarketu Warszawa

sprzątanie śniegu z dachu magazynu

Naprawa izolacji dachu po zimie

Podczas inspekcji dachu lub zwykłej obserwacji topnienia śniegu na dachu są rozpoznawane miejsca, w których izolacja dachu jest położona nieodpowiednio lub została zniszczona przez warunki atmosferyczne.

Naprawę izolacji dachu wykonuje się przez wymianę izolacji uszkodzonej lub montaż nowej izolacji zgodnie z prawidłami dobrej budowy dachu. Niezbędne jest również wykonanie poprawek poszycia, błędnie zamontowanych, które stanowiły przyczynę uszkodzenia izolacji.

Naprawa nieszczelności dachu przy kominach, lukarnach, ścianach ogniowych.
Typowe niedoróbki nierzetelnych dekarzy mają duże konsekwencje kończące się przeciekaniem dachu, zawilgoceniem ścian, zniszczeniem części izolacji. Zalegający śnieg obnaża wszelkie słabe punkty poszycia dachowego. Naprawa takich nieszczelności to uzupełnienie brakujących elementów dachu na styku dach-ściana, których nie zamontował pracownik. Może to być również użycie specjalistycznych środków izolacyjnych na elementy murowane oraz zastosowanie lepszej techniki łaczenia elementów obróbek z elementami ścian.

Odśnieżanie Warszawa

dekarze zimą

zlecenia odśnieżania tel.604-260-209

Dobrze wykonane odśnieżanie

To gwarancja utrzymania budynku przez kolejnych kilkadziesiąt lat.

Odśnieżanie dachu

Wymiana więźby i poszycia

Sprzątanie śniegu Warszawa

Krycie dachów papą termozgrzewalną

Usługi dekarskie

Naprawa, krycie, remont, dachy płaskie, dachy odwrócone

Usługi dekarskie

Nasza firma od 12 lat specjalizuje się w sprawdzaniu i wykrywaniu nieszczelności dachów płaskich oraz skośnych także tarasów. Wykonujemy kompleksowo dachy płaskie, dachy zielone, dachy odwrócone, dachy balastowe, oraz izolacje tarasów i balkonów w tym też wszelkie remonty dachów.