____________________________________________________________ Remonty dachów ____________________________________________________________

Kiedy dach nadaje się do naprawy lub remontu? Ile kosztuje reperacja dachu a ile kosztuje remont? Te pytania zadaje sobie każdy odpowiedzialny właściciel budynku na który ciąży obowiązek zabezpieczenia budynku w zakresie jego prawidłowej eksploatacji.

Dach stanowiący ochronę całej budowli przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, deszcz, śnieg, wysoka i niska temperatura oraz nasłonecznieniem, narażony jest na mocne zuzywanie się zarówno jeśli chodzi o pokrycia ( blachodachówkę, dachówki, blachy tytan-ocynk czy blachy miedziane lub też powłoki bitumiczne na dachach płaskich ) jak również konstrukcję. Z upływem lat, kiedy dach skutecznie odpiera nawałnice czy wichury, elementy te niszczą się stopniowo, materiały budowlane użyte na dachu traca powoli swoje właściwości.

Drobne uszkodzenia, ubytki poszycia są uzupełniane w ramach małych napraw i reperacji, które trwają kilka godzin lub jeden, dwa dni.  Przychodzi jednak czas kiedy konieczna jest gruntowna renowacja dachu, jego wymiana lub rekonstrukcja w dużym zakresie. Przyjmuje się że generalny remont dachu obejmuje od 70% i więcej kubatury i powierzchni dachu. Zasadne jest podjąć decyzję o wykonaniu takiego remontu po dokładnej analizie kosztów takiej inwestycji. Jeśli koszt remontu generalnego dachu jest zblizony do wykonania dachu na nowo, najlepiej jest zrealizować ten ostatni wariant budowy remontując dach przez jego całkowita wymianę w nowej technologii i z materiałów najlepszej jakości nie bacząc na konieczność dopasowywania elementów do projektu zwykle z przed kilkudziesieciu lat.

 

 

 

Remonty dachów wymagają od wykonawcy znakomitej organizacji i koordynacji działania. Często takie prace budowlane są związane z odsłonieciem części budynku na krótki czas, co jednak jest uciążliwe ze względu na użytkowanie budynku. Naprawy i remonty muszą być przeprowadzone najszybciej jak to możliwe, jednak z zachowaniem najwyższej staranności i dokładności by zachować podstawowy cel remontu, rewitalizację dachu i zarazem budynku, dając mu kolejnych kilkadziesiąt lat poprawnej eksploatacji.

RB Z.ROSIEK prowadzi remonty generalne dachów głównie na terenie woj. mazowieckiego, Warszawy ale podejmujemy prace także na terenie całego kraju. Dzięki zatrudnianiu bardzo doświadczonych dekarzy, którzy zajmują się od lat kryciem dachów, prace remontowe są zawsze zrealizowane doskonale, z zachowaniem mistrzowskiego poziomu, co ma np. bardzo duże znaczenie w remontach obiektów zabytkowych lub remontach kościołów.

 

  
______________________________________________________________________  USŁUGI DEKARSKIE  ______________________________________________________________________

Kiedy dach nadaje się do remontu? Aby stwierdzić konieczność przeprowadzenia rewitalizacji-remontu tej części budynku nie trzeba być ekspertem dekarskim ( choć zalecamy wykonywanie sprawdzenia dachu przez naszych dekarzy ). Jeśli Twój dach przecieka, na poddaszu widać zwiększone zawilgocenie ścian, wodę gromadzącą się na stropach, znaczne uszkodzenia więźby, to oznaka że duża naprawa dachu jest już niezbędna.

Wykonujemy remonty wszelkiego typu pokryć dachowych w tym zabytkowych i wymagane w związku z tym prace dekarskie. W ramach zleconych prac wykonujemy remonty różnego typu pokryć dachowych w tym wykonanych z blachy, żelbetu i konstrukcji drewnianych.

Podejmiemy się krycia i remontu każdego rodzaju dachu:

  • krycie i remonty dachów z dachówki ceramicznej
  • remont dachu z blachy miedzianej
  • krycie i remont dachu pokrytego papą
  • naprawy obróbek dekarskich
  • remonty małe, duże i kapitalne
  • remonty w zmienionej technologii


Remonty dachów - RB Zbigniew Rosiek
Al.Rzeczypospolitej 2 lok 51 , 02-972 Warszawa
tel. +48 22 354 67 74 , tel. +48 604 260 209