____________________________________________________________ Remonty konstrukcji dachów ____________________________________________________________

Wiele usterek i uszkodzeń spotykanych na dachu jest powodowanych wadliwą konstrukcją dachową. Zarówno jeśli chodzi o projekt budowlany jak i wykonanie więźby i położenie na niej pokrycia dachowego. Mniejsze usterki nie powodują powstawania krytycznych zdarzeń dla całej konstrukcji jednak sa przyczyną zalegania wody lub sniegu na dachu lub też powodują obluzowywanie się połączeń dachówki czy blachy pod wpływem stałych naporów wiatru. Niestety jeśli te błędy konstrukcyjne lub wykonawcze albo wadliwe materiały zastosowane do budowy dachu skumulują swoje nieoczekiwane negatywne cechy, może okazać się, że użytkowanie dachu nie jest możliwe w normalnym trybie. Dach przecieka, wystepują na nim częste uszkodzenia poszycia, zaczyna stanowić zagrożenie dla mieszkańców lub przechodniów.

W takich przypadkach drobne naprawy poszycia nie pomagają, wystepują coraz częściej i narażają właściciela na niepotrzebne koszty. Należy wówczas zlikwidować przyczynę tych usterek "u źródła". Naprawa, remont konstrukcji dachowej w newralgicznych miejscach zwykle pozwala za jednym razem pozbyć się tych uciążliwych napraw i zapewnić prawidłową ekspoloatację budynku.

Remont więźby dachowej jest przeprowadzany również wtedy jeśli materiał ( zwykle drewno ) z jakiego wykonano konstrukcję dachu uległ takiej biodegradacji, lub uszkodzeniom, że wytrzymałość całej podpory połaci dachowych jest pod znakiem zapytania i dach może się zawalić. Z całkowitą wymianą więźby wykonuje się często generalne remoty dachu bowiem co oczywiste stara połać dachowa musi zostać zdemontowana w całości i zamontowana ponownie na nowej konstrukcji.  

Aby jak najdłużej uchronić sie przed tego typu remontem należy zwrócić szczególną uwagę na stranne zabezpieczenie więźby dachowej podczas pierwotnego zamontowania oraz dokonywać okresowych przeglądów elementów konstrukcji, zwłaszcza w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć i obciążonych. Konieczne jest również przeprowadzanie konserwacji więźby dachowej co kilka lat w celu zabepieczenia jej przeciw szkodnikom drewna i pleśni.
______________________________________________________________________  USŁUGI DEKARSKIE  ______________________________________________________________________

Nasza firma od 12 lat specjalizuje się w sprawdzaniu i wykrywaniu nieszczelności dachów płaskich oraz skośnych także tarasów. Wykonujemy kompleksowo dachy płaskie, dachy zielone, dachy odwrócone, dachy balastowe, oraz izolacje tarasów i balkonów w tym też wszelkie remonty dachów.

Wykonujemy remonty wszelkiego typu pokryć dachowych w tym zabytkowych i wymagane w związku z tym prace dekarskie. W ramach zleconych prac wykonujemy remonty różnego typu pokryć dachowych w tym wykonanych z blachy, żelbetu i konstrukcji drewnianych.

Podejmiemy się krycia i remontu każdego rodzaju dachu:

  • krycie i remonty dachów z dachówki ceramicznej
  • remont dachu z blachy miedzianej
  • krycie i remont dachu pokrytego papą
  • naprawy obróbek dekarskich


Krycie i remonty dachów - RB Zbigniew Rosiek
Al.Rzeczypospolitej 2 lok 51 , 02-972 Warszawa
tel. +48 22 354 67 74 , tel. +48 604 260 209