____________________________________________________________ Stropodachy ____________________________________________________________

Rozwiązania konstrukcyjne materiałowe.

Stropodach to poziomy element konstrukcyjny, łączący w sobie funkcje dachu z funkcją stropu nad ostatnią kondygnacją, a jego podstawowym zadaniem jest bezpieczne przenoszenie obciążeń. Inne zadania stropodachu wynikają z funkcji przegrody zewnętrzne budynku związane są głównie z zasadami fizyki budowli:

ochrona budynku i jego elementów przed upływem warunków atmosferycznych, szczególnie przed wodą i jej wnikaniem do wnętrza budynku (warunek całkowitej szczelności),

ochrona konstrukcji przed wahaniami temperatury , co ma zapewnić komfort cieplny, odpowiedni mikroklimat wnętrz zapewnienie odpowiedniego poziomu izolacyjności cieplnej oraz oszczędność energii,

ochrona elementów konstrukcji przed uszkodzeniami powstałymi na skutek działania wilgoci technologicznych oraz użytkowej, jak również nadmiernej absorpcji wody przez materiały budowlane,

ochrona przeciwpożarowa

Spełnienie powyższych wymagań jest możliwe, dzięki zastosowaniu budowy warstwowej stropodachu każda z warstw ma do spełnienia konkretne zadanie. W zależności od rodzaju stropodachu przyjęło się zastosowanie następujących warstw wszystkich lub wybranych.

a) konstrukcja nośna podłoże,
b) warstwa powłoka impregnująca,
c) warstwa wyrównawcza rozdzielająca i wyrównawcza,
d) paroizolacja,
e) termoizolacja,
f) przestrzeń wyrównująca ciśnienie pary wodnej przestrzeń wentylowana warstwa rozdzielająca,
izolacja przeciwwodna dachu,
g) zabezpieczenie pokrycia ochrona powierzchni obciążeniem dodatkowym,
h) warstwa użytkowa.

Innym podziałem jest rozróżnienie na stropodachy pełne tradycyjne i z warstwami odwróconymi oraz wentylowane odpowietrzony i dwudzielnego stropodachu zalicza się również tarasy nad pomieszczeniami.

W przypadku tradycyjnego układu warstw to jest w układzie ocieplonym, izolacja przeciwwilgociowa chroni ocieplenie przed wpływami atmosferycznymi.

Stropodach pełny to warstwy: 1. pokrycie dachowe z papy,
2. warstwa gruntująca,
3. gładź cementowa,
4. warstwa ochronna,
5. izolacja cieplna,
6. izolacja paroszczelna,
7. jastrych cementowy,
8. warstwa nośna,
9. cement.

Układ ten ma jednak istotną wadę pokrywającego papa czy membrana będące jednocześnie izolacją przeciwwodną narażona jest na oddziaływanie czynników atmosferycznych duże wahania temperatury oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Dlatego opracowano system tak zwanego dachu odwróconego w którym zamieniono kolejność warstw izolacji cieplnej i przeciwwodnej. W systemie tym izolacje przeciwwodne najczęściej z dwóch warstw papy termozgrzewalnej układa się bezpośrednio na podłożu na wyrównanej płycie stropowej z ukształtowanym spadkiem a dopiero na niej termoizolacje.

 

Zaufaj dobrym dekarzom - krycie stropodachów

RB Z.ROSIEK Warszawa

 +48 22 354 67 74

 +48 604 260 209

 
______________________________________________________________________  DACHY ODWRÓCONE  ______________________________________________________________________

Nasza firma od 12 lat specjalizuje się w sprawdzaniu i wykrywaniu nieszczelności dachów płaskich oraz skośnych także tarasów. Wykonujemy kompleksowo dachy płaskie, dachy zielone, dachy odwrócone, dachy balastowe, oraz izolacje tarasów i balkonów w tym też wszelkie remonty dachów.

Wykonujemy remonty wszelkiego typu pokryć dachowych w tym zabytkowych i wymagane w związku z tym prace dekarskie. W ramach zleconych prac wykonujemy remonty różnego typu pokryć dachowych w tym wykonanych z blachy, żelbetu i konstrukcji drewnianych.

Podejmiemy się krycia i remontu każdego rodzaju dachu:

  • krycie i remonty dachów z dachówki ceramicznej
  • remont dachu z blachy miedzianej
  • krycie i remont dachu pokrytego papą
  • naprawy obróbek dekarskich


Krycie i remonty dachów - RB Zbigniew Rosiek
Al.Rzeczypospolitej 2 lok 51 , 02-972 Warszawa
tel. +48 22 354 67 74 , tel. +48 604 260 209